Kontaktuppgifter


VAK Oy

Paattistentie 57, 21310 Vahto
Växel 020 7656 300
Fax 020 7656 399
E-post: fornamn.efternamn@vak.fi

Nätfaktureringskod 003706365246
VAK Oy:s FO-nummer 0636524-6

Se vårt läge på kartan >

Journummer för service utanför öppettider 020 7656 499

Nätfaktureringskod 003715502783011
VAK Huoltopalvelut Oy:s FO-nummer 1550278-3


Försäljning

Styrelsens ordförande
Lassi Virtanen
020 7656 301
lassi.virtanen@vak.fi

Försäljningschef
Jarmo Laine
020 7656 302
jarmo.laine@vak.fi

Försäljningschef
Jani Oikia
020 7656 305
jani.oikia@vak.fi

Försäljningssekreterare
Merja Virtanen
020 7656 312
merja.virtanen@vak.fi

Export-/försäljningssekreterare
Leena Parikka
020 7656 303
leena.parikka@vak.fi


VAK Huoltopalvelut Oy

Vahto, 020 7656 370
Åbo, 020 7656 480
Vanda, 020 7656 420
Tampere, 020 7656 450
Seinäjoki, 020 7656 430
Jyväskylä, 020 7656 440
Oulu / Voudintie, 020 7656 460
Oulu / Oritkarintie, 020 7656 465
Lapinlahti, 020 7656 410

Journummer för service utanför öppettider 020 7656 499

Verkställande direktör
Juha-Matti Ruuskanen
020 7656 431
juha-matti.ruuskanen@vak.fi

Servicetjänstchefer
Esa Perälampi
020 7656 404
esa.peralampi@vak.fi

Servicetjänstchefer
Janne Hakala
020 7656 405
janne.hakala@vak.fi

Servicetjänstchefer
Taru Virtanen
020 7656 372
taru.virtanen@vak.fi


Administration och ekonomi

Styrelsens ordförande
Lassi Virtanen
020 7656 301
lassi.virtanen@vak.fi

Verkställande direktör
Ilpo Korhonen
020 7656 306
ilpo.korhonen@vak.fi

Ekonomichef
Taina Reunanen
020 7656 310
taina.reunanen@vak.fi


Inköp

Materialchef
Tuija Mattila
020 7656 360
tuija.mattila@vak.fi

Produktion

Produktionschef
Joni Andersson
020 7656 320
joni.andersson@vak.fi

Kvalitets- och miljöfrågor

Kvalitetschef
Matti Niemelä
020 7656 321
matti.niemela@vak.fi


VAK Sverige

Exportchef
Stefan Björklund
+358-20-76 56 309
stefan.bjorklund@vak.fi

Försäljning / mellersta och norra Sverige
Markku Salo
+46 70 321 47 05
markku.salo@vak.fi

Försäljning / mellersta och norra Sverige
Ulrik Karlsson
+46 70 370 08 85
ulrik.karlsson@vak.fi

Försäljning / södra Sverige
Tobias Martinsson
+46 72 702 12 20
tobias.martinsson@vak.fi

Reservdelar (beställningar helst per e-mail)
Arno Erbismann
+358-20-76 56 333
arno.erbismann@vak.fi